Splićani brži od Oxforda i Cambridgea

Autor: adrp
SPLIT, 6. svibnja 2012. (Hina) - Drugu godinu za redom osmerac legendi Splita pobijedio je sprint utrci koja se već osam godina održava povodom proslave Dana Svetog Duje. Splićani su u regati, koja se vozila od Lučke kapetanije do Matejuške, osvojili prvo mjesto ispred posada sveučilišnih osmeraca iz Oxforda i Cambridgea.

Po pravilima ove revijalne regate pobjednikom postaje posada koja prva dostigne dvije pobjede na stazi od 220 metara, a maksimalno se mogu voziti četiri utrke. U prvoj je utrci pobijedila momčad Oxforda, dok je drugu i treću utrku dobila ekipa Splita.

U osmercu Splita veslali su: Darko Malbašić, Zvonimir Batinić, Silvijo Šupić, Jure Mrduljaš, Denis Boban, Tihomir Franković, Sean Marušić i Toni Batinić, dok je kormilar bio Josip Reić.