Prošli Barcelona i Bayern

ZAGREB, 3. travnja 2012. (Hina) - Nogometaši Barcelone i Bayerna prvi su polufinalisti Lige prvaka nakon što su u četvrtfinalu izbacili Milan, odnosno Marseille.

Bayern je 2:0 iz Francuske potvrdio istovjetnom domaćom pobjedom protiv Marseillea, a oba je pogotka postigao hrvatski reprezentativac Ivica Olić. Olić je igrao do 74. minute, a u 67. minuti je za domaće ušao Danijel Pranjić. Barcelona je na Nou Campu slavila protiv Milana s 3:1, nakon što je prva utakmica na San Siru završila 0:0, te su Katalonci po peti puta zaredom u polufinalu najjačeg europskog natjecanja. Leo Messi je postigao dva zgoditka, te je prvi igrač u Ligi prvaka koji je u jednoj sezoni zabio 14 zgoditaka. Dosadašnji rekorder bio je Ruud van Nistelrooy koji je za Manchester United u sezoni 2002/03 postigao 12 golova.

Bayern Muenchen -Olympique Marseille 2:0 (IVICA OLIĆ 13, 37)

Prvi susret 2:0, Bayern ide dalje s ukupnih 4:0

Barcelona - AC Milan 3:1 (Lionel Messi 11-pen, 41-pen, Andres Iniesta 53//Antonio Nocerino 32)

Prvi susret 0:0, Barcelona ide dalje s ukupnih 3:1