Inter-Genoa 5:4; Pogodak Budana

Autor: rsal
RIM, 1. travnja 2012. (Hina/AFP) - U susretima 30. kola Talijanske lige Inter je na San Siru svladao Genou s 5:4, Roma na svom Olimpicu Novaru s 5:2, dok je naš Igot Budan bio strijelac u gostujućoj pobjedi Palerma kod Bologne (1:3).

Inter i Genoa odigrali su iznimno uzbudljivu utakmicu s čak četiri jedanaesterca, u kojoj su domaćini vodili s 3:0, gosti smanjili na 3:2, a u trenucima kada je Inter ostao bez isključenoga vratara Cesara, Militto je iz penala postigao svoj treći zgoditak za pobjedu. Bila je to prva utakmica novoga trenera Intera Andreje Stramaccionia, ali ne i Splićanina Marka Livaje, koji je ostao na klupi Intera.

Roma je slavila s 5:2 protiv Novare i tako je praktički ispratila u Drugu ligu, a tamo će sljedeće sezone igrati i Cesena, koja je odigrala samo 0:0 kod Leccea. Palermo je do 69. minute gubio kod Bologne s 1:0, da bi bivši hrvatski reprezentativac Igor Budan, koji je ušao u igru u 61. minuti, postigao zgoditak za izjednačenje, te potom sudjelovao u akciji kod još dva gola Sicilijanaca.

Večeras u derbiju igraju Juventus i Napoli.

AS Roma 5 Marquinho (25), Osvaldo (34), Fabio Simplicio (55), Bojan (61), Lamela (90+2)