Niti nakon 16 mjeseci nije nam sjela ni jedna lipa na račun, a dužni su nam po pet plaća i pola otpremnine, rekla je Danica Sabljak, jedna od radnica koje su svojedobnim štrajkom glađu na Trgu Francuske Republike u Zagrebu upozorile hrvatsku javnost na propast nekadašnje "kuće europske mode".
Tridesetak bivših radnica Kamenskog poručilo je s prosvjednog skupa, koji su održale pred svojom nekadašnjom tvrtkom, da su spremne ponovno gladovati kako bi upozorile hrvatsku vlast i javnost da je danas većina njih bez posla i bilo kakvih primanja.
Doći ćemo na Markov trg kako bi Vladu i Sabor izvijestile da nam je 15 mjeseci na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje istaklo, a više od 400 radnica, čija se prosječna starost kreće oko 50 godina, nigdje ne može naći posao, rekla je Danica Radošević koja bi na ime zaostalih plaća i otpremnina trebala primiti 25.000 kuna.
Optužila je stečajnog upravitelja Zdravka Mitaka da sakriva od bivših radnica istinu o stanju u tvrtki u kojoj bi trebao provesti preustroj, a sve se svodi samo na rasprodaju starih zaliha.
Radnice su prozvale i glavnog državnog odvjetnika Mladena Bajića zatraživši da krivce za uništavanje Kamenskog napokon izvede pred lice pravde.
Prosvjed radnica došao je podržati i predstavnik Hrvatskih laburista Branko Vukšić koji je istaknuo da bi Vlada trebala osnovati Fond za pomoć radnicima ugašenih tvornica.
Hrvatska država mora brinuti o svakom radniku, ne smije ga se bacati na cestu uz poruku "snađi se sam", rekao je Vukšić.
Stečajeve treba pokretati na vrijeme, a ne onda kada je već sve uništeno, naglasio je Vukšić, dodavši kako se s Kamenskim počelo već davno mešetariti kako bi se na mjestu uništene tvornice na Trgu Francuske Republike izgradio poslovno-stambeni centar, a pojedinici na profitu zgrnuli milijune.