Hrvatska trenutno ima 600 postelja za dugotrajno liječenje, te stotinjak postelja za palijativno liječenje u Sisku, Dubrovniku, Biogradu, Kninu, Ogulinu, Dugoj Resi i Marofu, no potrebe još uvijek premašuju trenutne kapacitete, posebno u Istri i Slavoniji.
U okviru Doma zdravlja Primorsko-goranske županije već funkcioniraju mobilni palijativni timovi koji će poslužiti kao uzor organizaciji timova na razini cijele Hrvatske, rekao je Ostojić.
Predsjednica udruge Ivanka Kotnik naglasila je kako je glavni cilj njezine udruge koordinirati obiteljske liječnike, specijaliste, pacijente i njihovu obitelj jer se pokazalo da ljudima najviše znači kontakt i informacija. Namjera im je stoga povećati broj i edukaciju nezdravstvenih volontera te proširiti volontersku mrežu.
Budući da u većini zemalja palijativna skrb nije u potpunosti pokrivena obveznim zdravstvenim osiguranjem, već dio sredstava dolazi kroz donacije i projekte, v.d. ravnatelja HZZO-a Siniša Varga uputio je udrugu da se informira o mogućnostima korištenja fondova EU za potrebe palijativne skrbi. Ministar Ostojić pozvao ih je pak da se prijave na natječaj Ministarstva zdravlja kojim se dodjeljuju sredstva udrugama i projektima vezanim za zdravlje.