Cedevita uvjerljiva

Autor: dlug
ZAGREB, 26. veljače 2012. (Hina) - U susretu 19. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite su u Dvorani II Doma sportova bez većih problema pobijedili Helios Domžale 98:72 (30:17, 28:7, 22:29, 18:19) vrativši se na drugo mjesto na ljestvici.

Cedevita je sav posao obavila u prve dvije četvrtine koje je dobila sa 34 koša razlike (58:24) pa je u nastavku utakmice rutinski odradila posao. Domaćine su do 16. pobjede ove sezone predvodili Marko Car sa 21 košem, Miro Bilan sa 19, te Christopher Owens sa 16 koševa, dok su u gostujućim redovima najefikasniji bili Drago Pašalić sa 28 i Klemen Prepelič sa 16 koševa.

Na ljestvici vodi Maccabi sa 37 bodova, Cedevita je druga sa 36 bodova koliko ima i Partizan na trećem mjestu. Cibona je šesta sa 32 boda, a stepenicu niže s istim brojem bodova, ali slabijom razlikom koševa nalazi se Zagreb Croatia osiguranje.