Pobjeda Napolija, remi Reala

Autor: dlug
ZAGREB, 21. veljače 2012. (Hina) - U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Napoli je na stadionu San Paolo pobijedio Chelsea 3:1 (2:1).

Gosti su poveli golom Juana Mate u 27. minuti, no talijanski sastav je do konca prvog dijela uspio okrenuti rezultat golovima Ezequiela Lavezzija (38) i Edinsona Cavanija (45+1). U nastavku utakmice Lavezzi je u 65. minuti svojim drugim golom na utakmici donio Napoliju veliku prednost uoči uzvrata koji je 14. ožujka na Stamford Bridgeu.

U ranije odigranom susretu CSKA i Real Madrid su na moskovskom stadionu Lužniku odigrali bez pobjednika, 1:1. "Kraljevski klub" je poveo u 28. minuti golom Cristiana Ronalda kojem je to bio 123. gol u 124. nastupa u dresu 'Galacticosa', te 42. gol u 41 nastupu za Real i reprezentaciju Portugala ove sezone. Izjednačio je Pontus Wernbloom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Uzvratna utakmica je 14. ožujka u Madridu.