Rangers - Aberdeen 1-1, dobra igra Jelavića

GLASGOW, 21. siječnja 2012. (Hina/AFP) - U 24. kolu nogometnog prvenstva Škotske Glasgov Rangers je na domaćem terenu remizirao protiv Aberdeena, bilo je 1-1. Gosti su poveli golom Arnasona u 63. minuti, a bod Rangersima donio je Edu u 67.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta za Rangerse, a u posljednjih 12 minuta tri je puta nakon kornera bio u gol-šansama. Njegov udarac u 78. minuti obranio je vratar Jason Brown, dok je u 83. i 89. minuti glavom pucao pored gola.

Jelavić je i dalje najbolji strijelac škotskog prvenstva sa 14 golova, a slijedi ga Hooper iz Celtica sa 12.

Celtic je u gostima svladao St. Mirren 2-0 golovima Forresta (71) i Browna (88), te sada ima četiri boda više od Rangersa.

St. Mirren - Celtic 0 - 2

Kilmarnock - Dunfermline 0 - 3

Hibernian - St. Johnstone 2 - 3

Rangers - Aberdeen 1 - 1

Inverness CT - Hearts 1 - 0

Dundee United - Motherwell 1 - 1