Poraz Rangersa

GLASGOW, 24. prosinca 2011. (Hina) - U 20. kolu nogometnog prvenstva Škotske vodeći Glasgow Rangers je na gostovanju poražen od slabašnog St. Mirrena sa 1-2, a hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić, koji je odigrao čitavu utakmicu za Rangerse, samo se jednom našao u šansi, u 55. minuti je njegov udarac završio pored gola.

Rangersi su poveli golom Wallacea u 11. minuti, a onda su 24. ostali sa igračem manje, jer je isključen Lee McCulloch. Do kraja prvog poluvremena St. Mirren je uspio preokrenuti rezultat, prvo je zabio Mooy (44), a pobjedu je donio McGowan u sudačkoj nadoknadi (45+2). Do kraja susreta isključen je još jedan nogometaš Rangersa, Dorin Goian u 87. minuti.

Iako danas nije zatresao mrežu Jelavić je i dalje nabolji strijelac prvenstva Škotske sa 12 golova, a slijedi Hooper iz Celtica sa 11 pogodaka.

I dok je Rangers izgubio, njihovi najveći rival Celtic pobijedio je Kilmarnock sa 2-1. Rangersi su i dalje vodeći sa 48 bodova, dok Celtic ima bod manje.

Inverness CT - Aberdeen 2 - 1

St. Mirren - Rangers 2 - 1

Hearts - Motherwell 2 - 0

Dunfermline - St. Johnstone 0 - 3

Dundee United - Hibernian 3 - 1

Celtic - Kilmarnock 2 - 1