S izuzetkom Rima gdje su prosvjedi degradirali u vandalizam s golemom materijalnom štetom, u gotovo tisuću gradova u svijetu u subotu se mirno prosvjedovalo protiv "pohlepe banaka" i njima "sluganskih političara odgovornih za financijsku krizu i recesiju".
"Primijetili smo da su mediji o tome nedavno mnogo izvještavali i mnogo je pitanja o kojima bi ljudi trebali razmisliti", rekao je glasnogovornik Liu Weimin te ocijenio da bi sva ta razmišljanja trebala voditi "stabilnom i zdravom razvoju svjetskoga gospodarstva."
Pozivi na internetskoj mreži da se i Kinezi pridruže otporu nisu imali odjeka jer kineske vlasti priječe gotovo sve vrste prosvjeda.
Kineska komunistička partija pooštrila je nadzor i kućni pritvor svojih disidenata i boraca za ljudska prava ranije ove godine nakon internetskih poziva kineskom narodu da slijedi pokrete Arapskog proljeća i ustane protiv svoje vlade.
The Global Times, tabloid što ga objavljuje Narodni dnevnik (Renmin Ribao, glasilo kineske KP), u uvodniku je poručio "da se zapadne zemlje mogu nositi s uličnim prosvjedima bolje jer su njihove vlade izabrane". Kina "mora ostati mirna i promatrati razvoj uličnih pokreta u zapadnom svijetu kako bi mogla pravilno izabrati i za vlastito dobro", dodaje se.