Televizijske snimke pokazuju zapaljeni kombi, a vjeruje se da su policajci uspjeli izaći iz njega i pobjeći pred prosvjednicima koji su ga okružili i gađali kamenjem pa zapalili.
Prosvjednici su se u subotu skupili diljem svijeta i optužuju bankare i političare da su upropastili gospodarstva, ali samo je u Rimu dan gnjeva protiv divljeg kapitalizma zasad prerastao u nasilje.
U Rimu u demonstracijama sudjeluju deseci tisuća ljudi, a policija ih rastjeruje suzavcem i vodenim topovima. Talijani su nezadovoljni zbog velike nezapaoslenosti, političke paralize i vladinih mjera uštede 60 milijarda eura pomoću podizanja poreza i rasta troškova za zdravstvenu zaštitu.
Oko 18.30 sati kilometarska prosvjedna povorka stigla je do zadnje predviđene postaje, trga ispred Bazilike svetog Ivana Lateranskog, "majke svih crkava", na kojem i dalju traju sukobi. Deseci preplašenih turista sakrili se u crkvu. Agencija AFP javlja da trg izgleda kao bojno polje.
Prosvjedi nadahnuti pokretom Okupirajmo Wall Street u subotu su počeli u Novome Zelandu i proširili se tijekom dana na istok u Europu, a očekuje se da se vrate na izvorište u New York
Prosvjedi koincidiraju sa sastankom grupe G20 u Parizu, na kojem sudjeluju ministri financija i guverneri središnjih banaka vodećih sila.
Neki prosvjednici u Rimu, maskirani i s kacigama, pale aute, razbijaju izloge trgovina i banaka, a razbili su i urede ministarstva obrane. Na policiju koja ih odvraća vodenim topovima oni bacaju kamenje, boce i petarde. Prije dolaska povorke do lateranske bazilike najviše ne nereda bilo oko Koloseuma.
Dimne bombe zamaglile su pogled na more crvenih zastava i transparenata sa sloganima koji napadaju ekonomsku politiku koja, tvrde, prosvjednici, najviše šteti siromašnima.
Rimski gradonačelnik Gianni Alemanno naredio je zatvaranje svih javnih muzeja iz sigurnosnih razloga.