Hertha - Koeln 3-0

BERLIN, 1. listopada 2011. (Hina) - U 8. kolu nogometnog prvenstva Njemačke aktualni prvaci Borussia Dortmund je na domaćem terenu "isprašila" novaka Augsburg sa 4-0, a trostruki strijelac za Borussiju bio je Robert Lewandowski.

Lewandowski je zabio u 30., 44. i 78. minuti, a Mario Goetze je bio strijelac u 75. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu za Borussiju, a u 64. minuti mogao se upisati u strijelce, ali je nakon njegovog odličnog udarca loptu sa gol-linije izbacio protivnički branič.

Bayer Leverkusen je kod kuće pobijedio Wolfsburg 3-1. Strijelci za Leverkusen bili su Gonzalo Castro (14), Eren Derdiyok (65) i Stefan Kiessling (85), a jedini pogodak za goste postigao je Mario Mandžukić. On je u 59. minuti bio je strijelac za 1-1. Srđan Lakić odigrao je prvo poluvrijeme za Wolfsburg. Mandžukić je ove sezone najbolji strijelac kluba sa 3 gola, a ima i 3 asistencije.

Hoffenheim je na domaćem terenu uspio izvući remi 0-0 protiv favoriziranog Bayerna. U momčadi Bavaraca Danijel Pranjić i Ivica Olić nisu bili niti na klupi za pričuve.

Najviše pogodaka bilo je na utakmici Nuernberg - Mainz, koja je završila 3-3. Nuernberg je poveo 2-0 golovima Markusa Feulnera (5) i Roberta Maka (20), a onda je Mainz preokrenuo na 3-2 pogocima Bungerta (32), Choupo-Motinga (45) i Ivanschitza (52), da bi poravnanje Nuernbergu donio Tomas Pekhart u 82. minuti.

Hertha je svladala Koeln 3-0. U redovima Herthe Andre Mijatović je odigrao cijeli susret, dok je reprezentativac Mato Jajalo igrao do 67. minute za goste.

U nedjelju se sastaju Hanover - Werder Bremen, te HSV - Schalke.