Diplome je primilo deset polaznica škole.
U četiri dana trajanja festivala, koji je ove godine bio posvećen zajedničkim europskim korijenima prostoručne čipke, posjetitelji su mogli u izložbenim prostorima na nekoliko lokacija u gradu razgledati primjerke kako lepoglavske čipke uvrštene na UNESCO-ovu listu nematerijalne kulturne baštine i dobitnice brojnih svjetskih priznanja, tako i čipke iz drugih krajeva Hrvatske i svijeta. Predstavljena je bila čipka iz Hvara, Paga, Svete Marije, Trga kraj Ozlja, Sikirevaca i Splita te Rusije, Mađarske, Slovenije, Estonije, Španjolske, Njemačke, Italije i Belgije.
Kroz izložbene je prostore, prema riječima direktora Festivala Mirka Varovića, prošlo između šest i sedam tisuća posjetitelja, koji su imali priliku preko anketnih listića birati najljepšu čipku. Prvo je mjesto prema odabiru posjetitelja osvojila lepoglavska čipka, drugo estonska, a treće mjesto paška čipka.
U sklopu festivala bila su održana i stručna predavanja te radionice vezane uz čipkarstvo. Održan je i sajam tradicijskog rukotvorstva i starih zanata, a posjetitelji su mogli posjetiti i atrakcije lepoglavskog kraja te uživati u bogatoj gastronomskoj ponudi i kulturno-zabavnom programu.