Sevilla - Valencia 1:0

MADRID, 24. rujna 2011. (Hina/Reuters) - U derbi-dvoboju 6. kola Španjolske lige Sevilla je na svom stadionu slavila protiv Valencije s 1:0 pogotkom Frederica Kanoutea u 18. minuti.

Utakmicu su ipak obilježili crveni kartoni, domaćinima su isključeni Trochowski i Escude, a Valenciji Aduriz, dok je igrač gostiju Evan Banega promašio penal u 69. minuti. Ivan Rakitić je kod Seville ušao u 59. minuti i dobio žuti karton. Valenciji je to prvi poraz, a Sevilla je i dalje bez poraza, te su na drugom mjestu Primere. No, navijači Seville time sigurno nisu zadovoljni jer vodi njihov gradski suparnik Betis.

U drugoj utakmici Athletic Bilbao i Villareal su odigrali 1:1. Poveli su domaćini preko Gabilonda (43), a za Villarreal je izjednačio Nilmar (53).