Hrvatska preuzela vodstvo

Autor: dlug
ZAGREB, 6. rujna 2011. (Hina) - Nogometna reprezentacija Hrvatske preuzela je vodstvo u skupini F kvalifikacija za EP 2012. nakon što je Grčka odigrala u Latviji 1:1.

Latvija je povela golom Caune u 20. minuti, a bod Grcima donio je Papadopoulos šest minuta prije kraja utakmice. U drugom susretu Malta i Gruzija su odigrale također 1:1.

Na ljestvici sada vodi Hrvatska sa 19 bodova, Grčka ima bod manje, dok je Izrael treći sa 13 bodova. Gruzija ima 10 bodova, Latvija osam, a Malta je osvojila prvi bod.

U idućem kolu, 7. listopada sastaju se Grčka i Hrvatska i utakmica u Pireju će po svemu sudeći odlučiti o pobjedniku skupine i reprezentaciji koja će izboriti direktan plasman na EURO. Nakon gostovanja u Grčkoj 'Vatrenima' ostaje ogled protiv Latvije kod kuće, dok Grci gostuju u Gruziji.

HRVATSKA - Izrael 3:1 (Modrić 47, Eduardo 55, 57 / Hemed 44)

Latvija - Grčka 1:1 (Cauna 20 / Papadopoulos 84)

Malta - Gruzija 1:1 (Mifsud 25 / Kankava 15)