Lisa Stublić 27.

Autor: adrp
DAEGU, 27. kolovoza 2011. (Hina) - Kenijska atletičarka Edna Kiplagat osvojila je zlatnu medalju u maratonu prvog dana natjecanja na Svjetskom prvenstvu u korejskom Daeguu, dok je hrvatska rekorderka Lisa Christina Stublić završila na 27. mjestu.

Edna Kiplagat je maratonsku stazu pretrčala za 2 sata 28 minuta i 43 sekunde. I preostala dva mjesta na postolju zauzele su kenijske atletičarke. Srebro je osvojila Priscah Jeptoo (2:29:00), a broncu Sharon Cherop (2:29:14).

Ovo je prvi puta u povijesti da su na svjetskim prvenstvima ili olimpijskim igrama sva mjesta na postolju u maratonskoj utrci pripala atletičarkama ili atletičarima iz iste države.

Hrvatica Lisa Christina Stublić se u prvih 20 km držala suzdržano, a onda je pojačala tempo i na kraju je završila na 27. mjestu, s vremenom 2:36:41 sata, što je za skoro 6 minuta slabije od njenog i državnog rekorda, kojeg je postavila 10. travnja ove godine u Linzu.

Lisa Christina Stublić živjela je u New Yorku te je diplomirala glazbenu teoriju na uglednom sveučilištu Columbia, koji spada u skupinu elitnih američkih sveučilišta poznatijih i pod nazivom "Ivy League" (Brown, Columbia, Cornell, Dartmouth, Harvard, Princeton, Pennsylvania i Yale). Svira flautu, violinu i klavir, a u Hrvatsku, zemlju svojih predaka, došla je živjeti početkom 2008. godine. Njen otac je iz okolice Siska.