Audi kup: Barcelona na penale bolja od Internacionala

MUENCHEN, 26. srpnja 2011. (Hina/AFP) - Nogometaši europskog prvaka Barcelone plasirali su se u finale Audi Kupa u Muenchenu svladavši na jedanaesterce brazilski Internacional Porto Alegre boljim izvođenjem jedanaesteraca 4:2.

U regularnom dijelu bilo je 2:2, a Barcelona je igrala u potpuno istom sastavu kao i na nedavnoj utakmici s Hajdukom u Splitu, s tim da su Xavi, Pique i Carles Puyol ipak bili na stadionu Allianz Areni.

Barca je povela zgoditkom Thiaga Alcantare (15), izjednačio je Nei (55), a Dos Santos opet dovodi Katalonce u vodstvo u 63. minuti. Pet minuta prije kraja Damiao je spasio Brazilce poraza, ali je prošlogodišnji prvak Južne Amerike loše pucao penale.

Barcelona u finalu očekuje pobjednika drugog dvoboja Audi kupa u kojem igraju Bayern i AC Milan.