Peru svladao Kolumbiju s 2:0 za polufinale Kupa Amerike

Autor: dhai
CORDOBA, Argentina , 17. srpnja 2011. (Hina/Reuters) - Zgodicima veznih igrača Carlosa Lobatona i Juana Vargasa postignutim u produžecima Peru je u subotu s 2-0 svladao Kolumbiju i plasirao se u polufinale Kupa Amerike koji se igra u Argentini.

Kolumbijski vratar Luis Martinez ispustio je loptu kada je izašao na slobodan udarac Vargasa s lijeve strane, što je kaznio zamjena Lobaton udarcem pod gredu s ruba šesnaesterca za vodstvo Perua u 12. minuti produžetka.

Deset minuta kasnije, tijekom pritiska Kolumbije za izjednačenje, napadač Paolo Guerrero oduzeo je loptu i krenuo u protunapad, te uposlio Vargasa koji je povećao na 2:0.

Kolumbijci su trebali povesti iz jedanaesterca u 66. minuti, no napadač Radamel Falcao pucao je pokraj gola.

Peru će se u polufinalu susresti s pobjednikom meča između domaćina Argentine i Urugvaja.