Argentina: Rover Plata na rubu ispadanja u drugu ligu

Autor: sbil
BUENOS AIRES, 23. lipnja 2011. (Hina/Reuters) - Argentinskom rekorderu po broju osvojenih prvenstava, čak 33, nogometnom klubu River Plati prijeti ispadanje u drugu ligu, nakon što je u srijedu u prvoj utakmici doigravanja izgubio 2-0 od drugoligaša Belgrana.

River Plata je zadnji naslov osvojio u drugoj polovici sezone 2007/08.

Utakmica je prekinuta na 290 minuta odmah na početku druge polovice kada su postignuta oba gola i kada su neki od Riverinih navijača prodrli u teren.

Belgrano je poveo u prvom poluvremenu nakon što je Cesar Mansanelli pogodio gol iz kaznenog udarca. Na 2-0 povećao je Cesar Pereyra odmah na početku drugog poluvremena.

Riveru je potreban neolučen rezultat u uzvratu u nedjelju i u tom slučaju neće ispasti u drugu ligu jer rezultat ide u prilog prvoligašima.