Kroz taj je program do sada prošlo 200-njak osoba s tjelesnim, mentalnim i kombiniranim oštećenjima u dobi od četiri godine pa na više.
"U program terapijskog jahanja u ovoj godini uključeno je 24 štićenika 'Male Terezije', a i ove je godine program potpomogao grad Vinkovci s 30.000 kuna", istaknula je ravnateljica Centra za rehabilitaciju Janja Mišić Rudelić te dodala da će, uobičajeno i prema mogućnostima, u program terapijskoga jahanja biti uključeno još nekoliko osoba koje nisu štićenici centra.
Prema riječima predsjednika Konjičkog kluba "Satir" Ante Lovrića, klub osigurava dva terapijska konja te educirane i licencirane stručnjake, a kandidati za terapijsko jahanje određuju se uz konzultacije s medicinskim stručnjacima i fizioterapeutima.
Očekuje se da će se od ove godine projekt "Konjskim hodom u život s pokretom" početi provoditi i tijekom zimskih mjeseci. Do sada se projekt održavao od proljeća do jeseni kada su to omogućavale vremenske prilike.
KK "Satir" je, naime, prema Ministarstvu obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti kandidirao spomenuti projekt te za prošlu godinu dobio 216.000 kuna, a ako projekt dobije sredstva i ove godine, do jeseni će se izgraditi natkriveno prihvatilište u kojem bi se terapijsko jahanje provodilo i u zimskim mjesecima.
U projekt "Konjskim hodom u život s pokretom" uključeni su i studenti vukovarskog Veleučilišta „Lavoslav Ružička“ kojima je terapijsko jahanje izborni predmet te učenici vinkovačke Zdravstveno-veterinarske škole.