Austrija: Prekinut bečki derbi

BEČ, 22. svibnja 2011. (Hina/APA) - Sturm iz Graza nadomak je naslovu prvaka Austrije, ali je pretposljednje kolo ostalo u sjeni velike sramote u gradskom derbiju Rapida i Austrije u Beču koji su domaći navijači prekinuli u 26. minuti provalivši u teren.

Nakon što je gostujuća Austria povela s 2:0, pristalice Rapida su masovno provalili na teren, te bakljama gađali navijače gostiju. Više do 300 policajaca moralo se jako namučiti uvesti red, a sudac i igrači su pobjegli u svlačionicu. ta utakmica će sigurno biti registrirana 3:0 za Austriju, ali će naslov prvaka gotovo sigurno otići u Graz jer je Sturm slavio u gostima kod Wiener Neustadta s 2:1 pogotkom Muratovića iz penala tri minute prije kraja. Kolo prije kraja Sturm će imati dva boda prednosti ispred Austrije, te bi pobjedom kod kuće protiv Wackera osigurao titulu.

Wacker Innsbruck - LASK Linz 1:0

Red Bull Salzburg - SV Ried 2:2

SC Wr. Neustadt - SK Sturm Graz 1:2

SV Kapfenberg - SV Mattersburg 2:1