Ostvareni rezultat, kako se napominje, pod utjecajem je rasta volumena kredita, za 3,8 posto, nižih troškova financiranja, te pod utjecajem jednokratnih efekata značajno povećanih prihoda od revalorizacije zamjenskih obveznica, prihoda od dividendi i neto prihoda od suspendirane kamate iz prethodnih razdoblja. Kada bi se isključili ti jednokratni efekti, neto dobit Banke iznosila bi 290 milijuna kuna, što je 4,2 posto više u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.
Iz Zagrebačke banke ističu da su niži troškovi financiranja i dostupna likvidnost s financijskih tržišta omogućili Banci selektivno smanjenje kamatnih stopa na kredite što je rezultiralo povećanjem kredita u segmentu gospodarstva i javnog sektora, za 8,1 posto.
Istodobno je u segmentu stanovništva potražnja za kreditima još uvijek slaba, što je rezultiralo neznatnim smanjenjem kredita, za 1,3 posto u odnosu na kraj prethodne godine.
Poslovni prihodi Banke iznose 1,14 milijardi kuna te su u odnosu na isto razdoblje prethodne godine porasli za 175 milijuna kuna.
Iz banke napominju da bi poslovni prihodi po isključenju povećanih prihoda od revalorizacije zamjenskih obveznica, prihoda od dividendi i neto prihoda od suspendirane kamate iz prethodnih razdoblja iznosili 981 milijun kuna, što je 15 milijuna kuna više u odnosu na isto lanjsko razdoblje.
Ukupni troškovi poslovanja iznose 438 milijuna kuna i u odnosu na prethodnu godinu su neznatno povećani (2,6 posto).
Dobit iz poslovanja prije umanjenja vrijednosti i rezerviranja za gubitke iznosi 703 milijuna kuna, što 164 milijuna kuna više u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje.
Za troškove vrijednosnih usklađenja i rezerviranja za gubitke Banka je izdvojila 181 milijun kuna ili 10 milijuna kuna manje nego u prvom tromjesečju lani.
Imovina Banke iznosi 99,1 milijardu kuna i porasla je za 3,1 posto u odnosu na kraj prošle godine.
Neto krediti komitentima iznose 67,2 milijarde kuna i povećani su za 2,47 milijarde kuna u odnosu na kraj prethodne godine primarno uslijed porasta kredita pravnim osobama i javnom sektoru.
Depoziti komitenata iznose 55,9 milijardi kuna i u odnosu na kraj prethodne godine manji su za 1,15 milijardi kuna, pri čemu su depoziti stanovništva smanjeni za 522 milijuna kuna. Unatoč smanjenju volumena, Banka je zadržala vodeći tržišni udio (25 posto) u depozitima klijenata.