Froehlich je posebice izdvojio potencijale za suradnju u podugovarateljskim poslovima i zajedničkim nastupima na tržištima trećih zemalja.
Ocijenio je kako je Hrvatska idealna turskim poduzetnicima za nastupe na tržištima jugoistočne i središnje Europe, kao što je i Turska odlična destinacija za zemlje crnomorske regije, tržišta kavkaskih zemalja i Bliskog istoka.
Obostrano je ocijenjeno da su organizirani poslovni razgovori dobra osnovica za daljnje unapređenje gospodarskih veza, posebice u području industrijske suradnje, građevinarstva, turizma i trgovine, a potencijali se vide i u investicijama na državnim i korporativnim razinama.
Naglašeno je i zajedničko djelovanje Međudržavnog odbora i Hrvatsko-turskog poslovno vijeće kojima je cilj daljnje jačanje gospodarskih odnosa.
Robna razmjena između Turske i Hrvatske 2010. godine iznosila je 700 milijuna američkih dolara, od čega je izvoz hrvatskih roba u Tursku iznosio 112 milijuna dolara, a turski izvoz u Hrvatsku 588 milijuna dolara.
Gosti iz Torbalija predstavili su i gospodarstvo te regije koja slovi za brzo rastuću u Turskoj, a orijentirana je na poljoprivrednu proizvodnju, prehrambenu i tekstilnu industriju, te na strojogradnju, ali i turizam.
Komora Zagreb prihvatila je poziv Trgovinske komore Torbalija za uzvratni posjet tom turskom gradu i nastavak započetih razgovora.
U turskom gospodarskom izaslanstvu su i menadžeri iz 15 tvrtki poljoprivredno-prehrambenog sektora, građevinarstva, turizma, prijevoza, trgovine tekstilom i naftnim derivatima, te proizvodnje strojeva koji su sa zainteresiranim hrvatskim partnerima razgovarali pojedinačno o mogućim oblicima suradnje i konkretnim poslovima.
S hrvatske strane razgovorima se odazvalo 13 tvrtki s područja Grada Zagreba i Zagrebačke županije, ali i drugih gradova, pa su tako, između ostalih, sudjelovali i Brodomerkur iz Splita, Bilokalnik Drvo iz Koprivnice, Jasenska iz Opuzena, Nexe grupa iz Našica i drugi.