Liga prvaka: Pobjede Manchester Uniteda i Barcelone

ZAGREB, 12. travnja 2011. (Hina) - Nogometaši Barcelone i Manchester Uniteda prvi su polufinalisti Lige prvaka nakon što su pobijedili i u uzvratnim utakmicama protiv Šahtara i Chelsea.

U odličnoj utakmici na Old Traffordu ManU je slavio protiv Chelsea s 2:1 i prošao u polufinale gdje čeka boljega iz dvoboja Schalkea i Intera. Domaćini su poveli zgoditkom Meksikanca Hernandeza (43), a kada je u 70. minuti Chelsea ostao bez isključenoga Ramiresa, činilo se da je pobjednik odlučen. Tračak nade donio je izjednačujućim pogotkom Didier Drogba u 77., ali je u istoj minuti Južnokorejac Park ponovno vratio prednost za Manchester i odveo momčad Alexa Fergusona među četiri .

Barcelona je slavila i u Donjecku protiv Šahtara 1:0 pogotkom Lea Messia u 43. minuti, pa je Argentinac s ukupno 48 pogodaka ove sezone oborio klupski rekord koji je držao Brazilac Ronaldo. Od prve postave Barce trener Pep Guardiola je odmarao samo Andresa Iniestu. Eduardo Da Silva je ušao u igru u 58. minuti, dok Darijo Srna nije igrao zbog ozljede.

MANCHESTER UNITED - CHELSEA 2:1 - prva utakmica 1:0

1:0 Javier Hernandez (43), 1:1 Didier Drogba (77), 2:1 Park Ji Sung (78)

Crveni karton: Ramires (Che, 70)

Manchester United: Van der Sar - O'Shea, R. Ferdinand, Vidić, Evra - Park, Carrick, Giggs, Nani (Valencia 75) - W. Rooney, Ja. Hernandez

Chelsea: P. Cech - Ivanović, Alex (Paulo Ferreira 82), Terry, A. Cole - Ramires, Essien, Lampard - Anelka (Kalou 61), Torres (Drogba 46), Malouda

ŠAHTAR DONJECK - BARCELONA 0:1 - prva utakmica 5:1

0:1 Leo Messi(43)

Šahtar: Pjatov - Kobin, Rakitskij, Isčenko, Ševčuk - Hübschman(Fernandinho, 75), Mkhitaryan, Douglas Costa (EDUARDO, 58), Jadson, Willian - Luiz Adriano (Moreno, 66)

Barcelona: Victor Valdes - Dani Alves, Mascherano, Piqué (Milito 70), Adriano - Xavi (Pedro 66), Busquets, Keita - Villa (Jeffren 75), Messi, Afellay