Ude i Možnik u finalu

Autor: dlug
BERLIN, 7. travnja 2011. (Hina) - Od petorice hrvatskih gimnastičara koji su danas nastupili u kvalifikacijama Europskog prvenstva u Berlinu finale su izborili Filip Ude u višeboju, te Marijo Možnik na preči, dok su Robert Seligman na konju s hvataljkama i Tomislav Marković na parteru rezerve. Marko Brez je bio 44.

Filip Ude je u kvalifikacijama višeboja osvojio ukupno 17. mjesto sa 84.375 bodova. Najbolji je bio Nijemac Philipp Boy (90.375) ispred sunarodnjaka Marcela Nguyena (89.7259 i Rusa Maksima Devjatovskog (89.425). U finale ulaze 24 najbolja u kvalifikacijama.

Marijo Možnik je u kvalifikacijama preče zauzeo peto mjesto sa 15.175 bodova i plasirao se među osam finalista. Najbolji rezultat je ostvario Nijemac Boy (15.700).

Na konju s hvataljkama imali smo dva predstavnika. Robert Seligman je osvojio deveto mjesto (14.700), a prvih osam ulazi u finale, dok je Marko Brez bio 44. (12.800) od 94 gimnastičara. Seligman je prva rezerva.

Tomislav Marković je na parteru bio 11. sa 15.025 bodova i treća je rezerva za ulazak u finale.

Europsko prvenstvo se održava u jednoj od najimpozantnijih berlinskih sportskih dvorana "Max-Schmeling-Halle" koja prima 10.000 gledatelja. Borba za medalje u višeboju rezervirana je za petak (08. travnja) dok će se finala po spravama održati u subotu i nedjelju (09. i 10. travnja).