Barcelona uvjerljiva

Autor: dlug
ZAGREB, 6. travnja 2011. (Hina) - U prvom susretu četvrtfinala nogometne Lige prvaka Barcelona je na Camp Nou deklasirala Šahtar 5:1 i praktički već nakon prve utakmice izborila plasman u polufinale.

Golove za katalonsku momčad postigli su Andres Iniesta (2), Daniel Alves (34), Gerard Pique (53), Seydou Keita (60) i Xavi (87), dok je strijelac za Šahtar bio Jaroslav Rakitski (59). Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar, dok je Eduardo ušao u igru u 82. minuti.

U drugom susretu četvrtfinala Manchester United je na Stamford Bridgeu pobijedio Chelsea 1:0. Gol odluke zabio je Wayne Rooney u 24. minuti utakmice. Bila je to prva Unitedova pobjeda na Stamford Bridgeu nakon devet godina. Zadnji put "Crveni vragovi" su slavili 2002. godine rezultatom 3:0. Od tada Chelsea je u deset domaćih utakmica imao šest pobjeda i četiri remia.