Tako će svaka osoba kojoj se dokaže da je aktivno ili pasivno bila uključena u namještanje sportskih događaja odsad moći biti kažnjena s najmanje pet, a najviše 12 godina zatvora. Te kazne mogu biti i upola više ako se radi o sportskim dužnosnicima i predsjednicima klubova ili saveza.
Također, svaka osoba koja će na turskim stadionima i dvoranama ubuduće bacati baklje ili druge objekte provest će u zatvoru od tri mjeseca do godine dana, odnosno do tri godine zatvora ukoliko se zbog bacanja objekata utakmica prekine. Svaki oblik anti-religijskog ili rasističkog ponašanja i vrijeđanja na utakmicama kažnjavat će se s najmanje šest mjeseci zatvora, a ako se to izražava u pisanom obliku putem transparenata i grafita, kazna se penje na jedne do tri godine zatvora. Parlament je osvojio i izmjene Zakona kojim se već evidentirani huligani moraju za vrijeme utakmice svojih klubova prijaviti u najbližu policijsku postaju, što je praksa i u Hrvatskoj.
Vlasti u Turskoj su tako reagirali na veliki korupcijski skandal u kojem je u proljeće prošle godine uhićeno tridesetak osoba,među kojima su bili nogometaši i predsjednici nekih manjih klubova. U Turskoj su iznimno česte tučnjave ostrašćenih navijača nogometnih klubova, a dosad naozbiljniji slučaj dogodio se 2000. kada su u Istanbulu nožem usmrćena dva navijača engleskog Leedsa.