Njegov odvjetnik ispričao ga je službenim obvezama, to jest sastankom u Beču s tajnikom nogometnog saveza Austrije.
Markovića su za diskriminaciju tužile lezbijska grupa Kontra i Centar za prava seksualnih i rodnih manjina Iskorak koje smatraju da je čelnik HNS-a i ranijim izjavama dokazao da je homofobna osoba.
Udruge tvrde da isprika zbog diskriminirajućih izjava nije dovoljna te da sud mora Markovića obvezati da o svom trošku tijekom reprezentativne utakmice na stadionu postavi četiri transparenta s natpisom "Stop LGBT diskriminaciji".
Markoviću posebno prigovaraju što je homoseksualnost nazvao bolešću i podsjećaju da je stav svjetskih i nacionalnih mjerodavnih institucija suprotan. Homoseksualnost nije bolest, a diskriminacija na temelju seksualne orijentacije kažnjiva je po hrvatskim zakonima, kažu u Iskoraku i Kontri.
U odgovoru na tužbu Marković je naveo da je njegova izjava u Večernjem listu pogrešno shvaćena te da se odmah nakon objave ispričao.
"Smatram da nisam niti jednu osobu povrijedio i da nije bilo žrtava moje diskriminacije pa je iz tog razloga tužba u cijelosti neutemeljena", napisao je Marković. Dodao je da njegov "nastup kroz cijeli dosadašnji život, kao i postupci, nikada nisu ukazivali na diskriminiranje u bilo kojem smislu pa niti spolne orjentacije".
Odvjetnici Iskoraka i Kontre traže da sud donese odluku nakon što na idućem ročištu sasluša obje strane.
Iste su udruge zbog slične izjave nedavno tužile i izvršnog dopredsjednika Dinama Zdravka Mamića, no sud je zauzeo stav da je Mamić koristio pravo slobode govora i iznosio svoje mišljenje.