EURO 2012: BiH preokrenula u Zenici

Autor: rsal
ZAGREB, 26. ožujka 2011. (Hina) - Nogometaši BiH došli su vrijedne pobjede u D skupini kvalifikacija za EURO 2012 svladavši u Zenici Rumunjsku s 2:1.

Rumunji su poveli u 21. minuti preko Cipriana Marice, a BiH je u drugom dijelu naravila podvig. Prvo je Vedad Ibišević u 63. minuti izjednačio, da bi pobjedu osigurao Edin Džeko pogotkom u 83. minuti.

BIH je pobjedom izbila na treće mjesto skupine u kojoj vodi Francuska s 12 bodova.

Nogometaši Engleske zabilježili su pobjedu u Cardiffu nad Walesom od 2:0 u G skupini kvalifikacija za EURO 2012, dok je u Erevanu Armenija i Rusija odigrali bez zgoditaka 0:0. Englezi su do pobjede pred 72.000 gledatelja na Millenium stadionu u Cardiffu došli u samom početku utakmice. Prvo je Frank Lampard u 7. minuti iz kaznenog udarca kojeg je zaradio Darren Bent doveo Engleze u vodstvo, da bi Bent već u 15. minuti odlučio pobjednika. Wales već 27 godina nije pobijedio Englesku, a danas su igrali i bez svoje najveće i jedine zvijezde Garetha Balea. Englezi sada imaju 10 bodova, koliko i Crna Gora. U istoj skupini su u Sofiji Bugari i Švicarci odigrali 0:0, dok je prvu utakmicu za Švicarsku odigrao Hrvat Mario Gavranović, koji je u igru ušao u 77. minuti.

Rusi nisu uspjeli pobijediti u Erevanu Armeniju i kiksali su već drugi puta u ovim kvalifikacijama. Rusija je zadržala prvo mjesto s 10 bodova iz pet utakmica, a Armenija se drži odlično jer je s 8 bodova druga ispred Irske, Slovačke i Makedonije.

U skupini H u Nikoziji su Cipar i Island odigrali 0:0 i ostali na samom dnu ljestvice. Ciparski igrač Michael je u 21. minuti promašio i kazneni udarac, a Islanđanima je to prvi bod u ovogodišnjim kvalifikacijama.