HSV - Koeln 6-2, tri gola Petrića i jedan Jajala

BERLIN, 19. ožujka 2011. (Hina) - Nakon što je prije tjedan dana HSV katastrofalno poražen od Bayerna 0-6, u 27. kolu Bundeslige nogometaši Hamburgera su kod kuće uvjerljivo svladali Koeln 6-2, s tim da su hrvatski igrači upisali četiri pogotka, Mladen Petrić je zabio tri za HSV, a Mato Jajalo je upisao svoj prvijenac u njemačkom prvenstvu za Koeln. Petrić je izborio i 11-erac kojeg je u gol pretvorio Zé Roberto.

HSV je već nakon prvog poluvremna vodio 4-0, a najzaslužnij za to visoko vodstvo bio je Petrić, koji je tri puta zatresao mrežu u 12., 38. i 43. minuti. Sa 11 golova ove sezone Petrić se je izjedanačio sa još jednim hrvatskim reprezentativcem, Srđanom Lakićem, koji je isto toliko puta bio strijelac za Kaiserslautern. Ostale pogotke za HSV zabili su Anis Ben-Hatira (32), Gojko Kačar (52) i Ze Roberto (58-11m).

Poraz Koelna ublažili su Mato Jajalo (50) i Lukas Podolski (62).

Poslije nesretnog ispadanja iz Lige prvaka Bayern je u gostima svladao Freiburg 2-1. Strijelci za Bayern bili su Mario Gomez (9) i Franck Ribery (88), a za Freiburg je zabio u 17. minuti Papiss Cisse, s tim da je tri minute ranije promašio 11-erac. Danijel Pranjić odigrao je cijelu utakmicu za Bayern.

Hannover je kod kuće svaladao Hoffenheim 2-0 golovima Didiera Konana (38) i Mohammeda Abdellaouea (53). Hrvatski igrač Boris Vukčević igrao je do 65 minute za Hoffenheim, dok Josipa Šimunića nije bilo ni na klupi za pričuve. Hanover se nalazi na trećem mjestu sa 50 bodova, koje mu donosi Ligu prvaka, dok Bayern zaostaje dva boda i zasad je izvan pozicija koje vode u Ligu prvaka,

Večeras još igraju vodeća Borussia Dortmund i Mainz.

- - -

Hamburg SV 6 - Mladen Petrić 12,38,43, Anis Ben-Hatira 32, Gojko Kačar 52, Ze Roberto 58-11m