Kostelić drži prednost

Autor: imli
KVITFJELL, 11. ožujka 2011. (Hina) - Švicarac Beat Feuz pobijedio je na današnjem spustu u Kvitfjellu, dok je hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio 24. mjesto (+1,50), te je zadržao uvjerljivu prednost u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Drugo mjesto pripalo je Kanađaninu Eriku Guayju (+0,05), a treći je bio Austrijanac Michael Walchhofer (+0,11).

Što se tiče Kostelićevih konkurenata u borbi za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu, Švicarca Didiera Cuchea i Norvežanina Aksela Lunda Svindala, bolji je nastup ostvario Cuche, koji je završio na 5. poziciji (+0,24), dok je Svindal bio lošiji od Kostelića. Norveški skijaš je osvojio tek 28. mjesto (+1,66).

Kostelić vodi u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 1314 bodova, a slijedi ga Cuche sa 544 boda zaostatka, dok Svindal zaostaje 589 bodova.

Do kraja Svjetskog kupa ostalo je još samo šest utrka. No, budući da Svindal i Cuche ne mogu računati na bodove u slalomu, to praktično znači da je najbolji hrvatski skijaš osigurao veliki kristalni globus.

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim, koji je imao startni broj 42, ostvario je 36. vrijeme (+2,01).

U subotu u Kvitfjellu skijaši ponovno voze spust, a u nedjelju je na rasporedu super-G.