Pobjeda Hrvatske

Autor: dlug
CIUDAD REAL, 10. ožujka 2011. (Hina) - U susretu trećeg kola skupine 2 kvalifikacija za Europskog rukometno prvenstvo 2012. godine reprezentacija Hrvatske je u Ciudad Realu pobijedila Španjolsku 26:24 (8:9) i preuzela vodstvo u skupini s maksimalnih 6 bodova.

Ovom pobjedom Hrvatska je načinila veliki korak prema završnici europskog prvenstva u Srbiji, a trijumfom protiv Španjolske u nedjelju u Splitu, praktički bi i osigurala plasman na EP. Premda su Španjolci, brončani sa posljednjeg SP-a, bili veliki favorit, hrvatski rukometaši su vrlo zrelom igrom, posebice u drugom poluvremenu, došli do važnih bodova.

Španjolska je prvom poluvremenu bila bolja. U dva navrata je imala i dva gola viška (3:1, 9:7), dok je Hrvatska prvo i jedino vodstvo imala u 25. minuti (7:6). Kada su domaćini na otvaranju drugog dijela stigli na plus četiri (12:8) činilo se kako će lagano do bodova. No, tada se bude naši. Dižu ritam u obrani, a u napadu prijete sa svih pozicija i u 45. minuti Hrvatska dolazi do tek drugog vodstva u utakmici (17:16). Od tada nije ispustila prednost, a nekoliko navrata imali smo i plus tri.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Duvnjak sa 6, Čupić sa pet, Bićanić i Štrlek sa po četiri, dok je Balić dodao tri gola. Šego je na vratima sakupio 11 obrana. Španjolske redove predvodili su Guardiola i Parrondo sa po pet golova.

U drugom dvoboju iz skupine Litva je pobijedila Rumunjsku 24:23.

U idućem kolu Hrvatsku ponovo očekuje utakmica protiv Španjolske, a utakmica je na rasporedu u nedjelju u Splitu. U drugom susretu sastaju se Rumunjska i Litva.