U kratkom priopćenju pod naslovom "Netočni navodi da se traži razgovor s V. Faberom ili bilo kojom drugom osobom" DORH opovrgava pisanje "Jutarnjeg lista" da postoji popis osoba s kojima se traži razgovor te potvrđuje da je "Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu nakon primitka obavijesti o mogućim povredama međunarodnoga ratnog prava u akciji "Maslenica" 22. siječnja 1993. zatražilo od policije provjeru navoda iz te obavijesti".
"Državno odvjetništvo nije tražilo obavljanje razgovora s određenim osobama, pa ni s Vladimirom Faberom, a također ne postoji popis osoba s kojima se traži razgovor. Stoga su u potpunosti neutemeljeni i preuranjeni navodi objavljeni u članku o već osumnjičenim osobama i potencijalno osumnjičenim osobama", navodi se u priopćenju DORH-a.
Po pisanju tiska, Specijalno tužiteljstvo za ratne zločine iz Srbije dostavilo je zahtjev za utvrđivanje moguće individualne odgovornosti više od dvadeset pripadnika specijalnih policijskih jedinica tijekom akcije "Maslenica" 22. siječnja 1993., kada su u zasjedi poginula 22 pripadnika srpskih paravojnih postrojba. Srbijansko tužiteljstvo navodno sumnja da su hrvatski specijalci najprije pobili, a zatim i izmasakrirali pripadnike srpske paravojske.
Tisak piše da je na popisu osoba s kojima se traži razgovor i Vladimir Faber, državni tajnik u MUP-u koji je tada kao zapovjednik Alfi i načelnik stožera specijalne policije vodio akciju. On je, pak, izjavio da su akcija Maslenica i spomenuta zasjeda školski primjer briljantno planirane i provedena akcije te dodao da je ponosan na svoje suborce i na osobni doprinos akciji.