Real remizirao, Mourinho ljut na vodstvo lige

Autor: imli
MADRID, 27. veljače 2011. (Hina) - U 25. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Real Madrid je sinoć u gostima protiv Deportiva iz La Corune odigrao neodlučeno 0-0, i sada se njegov zaostatak za Barcelonom povećao na sedam bodova.

Nakon susreta trener Reala Jose Mourinho bio je ljut na vodstvo lige kazavši kako njegovi igrači nisu imali dovoljno odmora nakon naporne utakmice osmine finala Lige prvaka u gostima kod Lyona (1-1) odigrane u utorak.

"Ne vidim u čemu bi bio problem da se utakmica igrala u nedjelju, to bi nam dalo dodatni dan odmora i trenniga. Mislim da bi to bilo pošteno prema nama", izjavio je Mourinho.

Za razliku od Reala, nogometaši Barce ispunili su svoj zadatak te su u gostima svladali Mallorcu 3-0, a pogotke su postigli Lionel Messi (38), David Villa (57) i Pedro (66).

Atletico Madrid je na domaćem terenu protiv Seville odigrao 2-2, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ponovno je bio strijelac za Sevillu. Gosti su poveli pogotkom Negreda u 41. minuti, a poravnao je Koke u 48. Novo vodstvo Sevilli donio je Rakitić u 66. minuti prekrasnim pogotkom sa vrha kaznenog prostora. Ipak, u 76. minuti José Antonio Reyes zabija za konačnih 2-2.

Rakitiću, koji je u zimskom prijelaznom roku iz Schalkea prešao u Sevillu, ovo je drugi gol u španjolskom prvenstvu. U prošlom kolu zabio je za pobjedu protiv Herculesa 1-0.