SP Superkombinacija: Goergl vodi nakon spusta

GARMISCH, 11. veljače 2011. (Hina/AFP) - Austrijska skijašica Elisabeth Goergl vodeća je nakon discipline spust u superkombinaciji Svjetskog skijaškog prvenstva u Garmisch-Partenkirchenu.

Goergl je u poziciji da nakon super-G utrke osvoji još jedno svjetsko zlato, a vodi s prednošću od 26 stotinki ispred Švicarke Dominique Gisin, dok 27 stotinki zaostaje švedska veteranka Anja Paerson.

Olimpijska prvakinja u ovoj disciplini Nijemica Maria Riesch startala je bolesna i spust je završila s čak dvije sekunde sprijim vremenom od Goergl, a jednako neuvjerljiva bila je i Amerikanka Lindsey Vonn, koja nakon spusta ima zaostatak od 1.60 sekundi. U konkurenciji za medalju su Švicarka Lara Gut (+0.71), Amerikanka Julia Mancuso (0.91) i Slovenka Tina Maze (+1.11).

Kombinacijski slalom na rasporedu je u 14 sati.