Vidas u znanstvenom članku "Antropocen i međunarodno pravo mora", objavljenom u sklopu tematskog broja časopisa "Antropocen - nova geološka epoha u povijesti Zemlje?", analizira implikacije geoloških spoznaja za dosadašnji razvoj i buduće perspektive prava mora.
Radove su u tome tematskom broju objavili svjetski stručnjaci iz različitih znanstvenih disciplina, među kojima i Paul Crutzen, dobitnik Nobelove nagrade za kemiju, za otkrića vezana uz Zemljin ozonski omotač.
Časopis "Philosophical Transactions" je periodičko izdanje "Royal Society", engleske inačice akademije znanosti, a budući da bez prekida izlazi od 1665., najstariji je znanstveni časopis u svijetu. "Philosophical Transactions" poznat je i po tome što je uveo anonimnu recenziju pri objavi znanstvenih članaka, poslije u znanosti prihvaćenu kao standard. Na stranicama tog časopisa svoje je prve važne radove objavio Isaac Newton, a poslije su u njemu objavljivali Charles Darwin, Michael Faraday i mnogi drugi poznati svjetski znanstvenici.
Po riječima Davora Vidasa, objava tematskog broja časopisa "Philosophical Transactions" o antropocenu potaknuta je nedavnim osnutkom međunarodne Radne skupine za antropocen u sklopu Međunarodne komisije za stratigrafiju sa zadaćom da razmotri znanstveno opravdanje za službeno prihvaćanje antropocena kao novog razdoblja u geološkoj povijesti Zemlje.
Međunarodna Radna skupina za antropocen sastavljena je od dvadesetak geologa te ostalih stručnjaka, među kojima je Davor Vidas, koji sudjeluje s obzirom na znanost međunarodnog prava i moguće pravne implikacije antropocena.
Studija Davora Vidasa, nakon pune 32 godine, prvi je tekst o međunarodnome pravu mora objavljen na stranicama časopisa "Philosophical Transactions", nakon članka poznatoga engleskog diplomata Sir Rogera Jacklinga, objavljenog u tom časopisu 1978., u doba Treće konferencije UN-a o pravu mora.