Njemačka: "Petica" Bayerna, remi Borussije Dortmund

Autor: rsal
BERLIN, 22. siječnja 2011. (Hina/Reuters) - Vodeća momčad Bundelige Borussija Dortmund odigrala je samo 1:1 kod kuće sa Stuttgartom, dok je Bayern u Muenchenu u 19. kolu "potopio" Kaiserlsautern s 5:1.

Borussia je vodila na svom rasprodanom stadionu, da bi gosti, koji su inače propustili veliki broj prilika, izjednačili preko Pogrebnjaka pet minuta prije kraja. Borussia ima prednost od 13 bodova u odnosu na drugoplasirani Hannover koji je doma izgubio od Schalkea s 1:0. Jedini zgoditak na toj utakmici ostigao je Raul, a Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Bayern je na svom stadionu s 5:1 salvio protiv Kaiserslauterna, za koji je Ivo Iličević odigrao cijelu utakmicu, dok Srđan Lakić nije nastupio zbog suspenzije. Tri je pogotka za Bayern zabio Mario Gomez, prvi zgoditak je dao i Arjen Robben, dok je Danijel Pranjić odigrao cijeli susret za Bavarce, koji su sada već treći s 14 bodova manje od vodećeg.

Wolfsburg je u gostima slavio protiv Mainza s 1:0, a Mario Mandžukić je odigrao svih 90 minuta za goste.

U nedjelju igraju Borussia Mönchengladbach i Bayer 04 Leverkusen, te Hoffenheim i St. Pauli.