Australian Open: Đoković bolji od Dodiga

MELBOURNE, 19. siječnja 2011. (Hina) - Hrvatski tenisač Ivan Dodig zaustavljen je u 2. kolu grand slam turnira Australian Opena, nakon što je poražen od trećeg nositelja Srbina Novaka Đokovića sa 5-7, 7-6 (8), 0-6, 2-6.

U meču koji je trajao 3 sata i 21 minutu Dodig je bio ravnopravan protivnik u prva dva seta. Đoković je prvi set dobio zahvaljujući "breaku" u posljednjem gemu. No, Dodiga to nije pokolebalo, te je herojskom borbom uspio poravanati na 1-1, iako je Đoković u par navrata imao set loptu u tie-breaku. Ipak, nakon toga Dodig je izgledao kao da mu je ponestalo snage, pa je u sljedeća dva seta osvojio tek dva gema.

I dok je Dodig završio svoj nastup na Australian Openu, Ivan Ljubičić plasirao se u 3. kolo pobijedivši 21-godišnjeg Francuza Benoîta Pairea sa 6-3, 6-7 (2), 6-4, 7-6 (5). U sljedećem kolu Ljubičić će igrati protiv 14. igrača svijeta Španjolca Nicolasa Almagra, koji je izbacio Rusa Igora Andrejeva sa 7-5, 2-6, 4-6, 7-6 (10), 7-5.

Ljubičić je dosad četiri puta igrao protiv Almagra, te je upisao tri pobjede. Posljednji meč, prošle godine u Rimu, dobio je Ljubičić sa 7-5, 7-6.