Engleska: Pobjede Tottenhama, Citya i Liverpoola

LONDON, 1. siječnja 2011. (Hina/Reuters) - Nogometaši Tottenhama pobijedili su u dvoboju 21. kola Engleske lige kod kuće Fulham s 1:0 pogotkom Garetha Balea, te došli na četvrto mjesto ljestvice.

Luka Modrić ponovno je suvereno odigrao na poziciji "playmakera", fantastično je diktirao ritam Spursa, a u 90. minuti mogao je i zabiti, ali je njegov udarac završio pored vratiju. Najbolji hrvatski nogometaš nedvojbeno spada među četiri najbolja playmakera na svijetu, uz Barcelonin dvojac Xavija Hernandeza i Andresa Iniestu, te Nijemca Bastiana Schweinsteigera.

Veliku minutažu napokon je dobio i Vedran Ćorluka, koji je u 27. minuti zamijenio ozlijeđenog Huttona. Ćorluka je vrlo dobro odigrao, posebice u napadu, tri je puta odličnim pasovima u dobru poziciju doveo brzonogog Lennona, ali engleski reprezentativac to nije uspio iskoristiti. Niko Kranjčar i Stipe Pletikosa proveli su cijeli susret na na klupi za pričuve Spursa.

Liverpool je na svom stadionu pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade slavio protiv Boltona s 2:1. Klasnić je za Bolton igrao od 69. minute, a u 85. minuti se mogao upisati strijelce, ali je njegov udarac uspio obraniti Reina.

Blackburn je poražen kod Sunderlanda s 3:0, a Nikola Kalinić zbog crvenog kartona nije imao pravo nastupa za Blackburn.

U prvoj utakmici u novoj 2011. nogometaši Manchester Uniteda slavili su na gostovanju kod West Bromwich Albiona s 2:1, te tako zadržali vodstvo na ljestvici Premijerlige. Pobjedu su Manchester Unitedu donijeli Wayne Rooney (3) i Meksikanac Javier Hernandez (75), strijelac za domaćine bio je Škot James Morrison (14), dok je 63. minuti igrač WBA Nigerijac Peter Odemwingie promašio kazneni udarac.

Manchester United sada na ljestvici ima jednaki broj bodova i dvije utakmice manje od gradskog rivala Citya, koji je danas pobijedio kod kuće Blackpool s minimalnih 1:0. Tragičar utakmice bio je Argentinac Tevez koji je uspio promašiti penal i još nekoliko više nego izglednih prilika.