SP, boćanje: Brončana medalja za Nives Martinaš

ZAGREB/ST. VULBAS, 13. studenog 2010. (Hina) - Hrvatska reprezentativka Nives Martinaš osvojila je brončanu medalju u disciplini brzinsko izbijanje na Svjetskom boćarskom prvenstvu u francuskom St.Vulbasu.

Martinaš, članica riječkog kluba Pašac, danas je u polufinalu iz 40 pokušaja pogodila 28 boća i za samo jednu boću bila bolja od Talijanke Chiare Soligon, koja je imala rezultat 40/27.

U finale su se plasirale Francuskinja Essperence-Richard i Kineskinja Cheng Xiping koja je jučer u polufinalu brzinskog izbijanja postigla novi svjetski rekord pogodivši čak 45 boća iz 48 pokušaja.

Nives Martinaš ima realne izglede da osvoji i medalju u preciznom izbijanju, jer je u toj disciplini, koja je na programu poslijepodne, jedna od glavnih favoritkinja za pobjedničko postolje.

Sedmo svjetsko prvenstvo završeno je za našu štafetu Kolobarić/Buškulić, koje su u Francuskoj osvojile osmo mjesto.