ATP Pariz: Čilić u trećem kolu

Autor: imli
ZAGREB/PARIZ, 10. studenog 2010. (Hina) - Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u treće kolo jakog ATP turnira u Parizu, pobijedivši Ukrajinca Sergija Stahovskog sa 6-4, 4-6, 6-3 nakon sat i 51 minute igre.

Nakon što je dobio prvi set sa 6-4, Čilić je u drugom izgubio istim rezultatom. U drugom setu Čilić nije imao niti jednu priliku za "break". Njegov protivnik potrošio je četiri lopte za obrat bez rezultata, no petu je uspio iskoristiti i dobiti set.

U odlučujućem setu Čilić kod vodstva 2-1 uzima servis protivniku i uspijeva prednost zadržati do kraja i dobiti meč. Bio je ovo njihov drugi međusobni dvoboj, prije tri godine u kvalifikacijama Roland Garrosa također je slavio Čilić.

U sljedećem kolu Čilić će igrati protiv pobjednika dvoboja između Andyja Murrayja i Davida Nalbandiana.