Zadnjeg dana njegova službenog posjeta Kini, Camerona je u velebnoj Palači narodne skupštine primio Hu Jintao, a dvojica čelnika su nakon razgovora naglasila važnost razvoja bilateralnih odnosa, osobito gospodarskih.
U svom govoru poslovnim ljudima u Pekingu britanski premijer je naglasio svoju odlučnost u borbi protiv protekcionizma na summitu G20 u Seulu, ocijenivši da je slobodna trgovina "najbolja budućnost za svjetsko gospodarstvo".
Cameron je govorio zadnjeg dana svog boravka u Kini prije odlaska za Južnu Koreju gdje bi trebao sudjelovati na summitu G20 u četvrtak i petak. Summit bi se trebao prvenstveno pozabaviti velikim nejednakostima svjetskog gospodarstva i prijetnjom "valutnog rata".
Šef britanske vlade pozvao je europske zemlje da budu "otvorene prema trgovini iz pravca Kine te da ne podižu zidove trgovini".
Peking i London slažu se oko odbacivanja protekcionističkih mjera, kazao je on na susretu s poslovnim ljudima.
"Mi smo dvije zemlje koje će se zajedno, u G20 i drugdje, boriti protiv protekcionizma, boriti protiv zemalja koje žele podići barijere", izjavio je Cameron.
Nakon razgovora s Huom britanski premijer je nakratko posjetio Kineski zid. Cameron se popeo na dio Kineskog zida u Badalingu, 60 km od Pekinga, u zimskim temperaturnim uvjetima. S posjetom od 10 milijuna turista svake godine, Kineski zid nije neprekidna cjelina nego se sastoji od više dijelova podignutih u razdoblju od 3. stoljeća prije naše ere do dinastije Ming (1368.-1644.), a ukupno je dug 8851 km i prolazi kroz 11 kineskih pokrajina.