Liga prvaka: Šahtar - Arsenal 2-1

Autor: zmat
DONECK, 3. studenog 2010. (Hina) - Hrvatski nogometnu reprezentativac Eduardo Alves da Silva postigao je pobjednički pogodak za Šahtar iz Donecka za 2-1 (2-1) pobjedu protiv Arsenala u susretu 4. kola skupine H Lige prvaka, a asistent za taj pogodak bio je drugi naš reprezentativac u redovima Šahtara Darijo Srna.

U posljednjoj minuti prvoga poluvremena Srna je na desnom krilu oduzeo loptu Clichyju, utrčao u kazneni prostor, te potom psolao prizemnu loptu na 10-ak metara od gola gdje je natrčao Eduardo i preciznim udarcem svladao Fabianskog.

Eduardo je bio strijelac za Šahtar protiv Arsenala i prije dva tjedna u Londonu, ali tada je samo smanjio na konačnih 5-1.

Inače, poveo je Arsenal golom Thea Walcotta (10), a na 1-1 izjednačio je Dmitro Čigrinski (28).

I Eduardo i Srna odigrali su svih 90 minuta za Šahtar.

Nakon četiri kola Arsenal i Šahtar imaju po devet bodova.

ŠAHTAR - ARSENAL 2-1 (2-1)