Euroliga: Montepaschi - Cibona 80-57

Autor: zmat
SIENA, 3. studenog 2010. (Hina) - Košarkaši Cibone u 3. su kolu skupine C Eurolige pretrpjeli i treći poraz, u Sieni je bolji bio domaći Montepaschi sa 80-57 (21-13, 19-22, 17-9, 23-13).

Najefikasniji u sastavu Cibone bio je Drago Pašalić sa 17 koševa, dok je Montepaschi predvodio Rimantas Kaukenas sa 16.

Igrači Cibone loše su krenuli u utakmicu i domaći sastav je nakon samo tri minute igre vodio sa 9-0. Ipak, odličnim šutem Delaša i dobrom igrom Pašalića pod košem u drugoj četvrtini Cibona je uspjela na odmor otići sa zaostatkom od samo pet koševa (40-35).

U trećoj četvrtini domaći su pojačali intenzitet u obrani na što Cibona nije mogla odgovriti na pravi način, te se razlika povisila na 13 pogodaka (57-44).

U 33. minuti još je bilo samo 10 razlike za Montepaschi (61-51), no tada je uslijedila serija pogrešaka igrača Cibone koji su gubili lopte u napadu što su domaći kažnjavali brzim protunapadima, te serijom 16-0 stigli do velikih 26 razlike (77-51).

U 4. kolu Cibona će 11. studenoga u svojoj dvorani ugostiti francuski Cholet.