ATP Montpellier: Ljubičić u finalu

Autor: zmat
MONTPELLIER, 30. listopada 2010. (Hina) - Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u finale ATP turnira u Montpellieru, on je u polufinalu sa 6-3, 7-6 (4) svladao Španjolca Alberta Montanesa nakon sat i 17 minuta igre.

Tijekom čitavog dvoboja Ljubičić je odlično servirao, ubacio je 60 posto prvih servisa, a osvojio je 91 posto poena nakon ubačenog prvog početnog udarca, pa Montanes nije uspio osigurati niti jednu "break-loptu".

S druge strane, Ljubičić je imao čak šest prilika za oduzimanje servisa Montanesu, ali je iskoristio tek jednu i to u prvom setu. U drugom setu Montanes je spasio sve četiri "break-lopte", ali u odlučujućoj igri Ljubičiću je dovoljan bio jedan "mini-break" da okonča meč.

Ljubičić je u Montpellieru stigao do svog dtugog finala na ATP Touru u 2010. godini, nakon trijumfa na velikom turniru u Indian Wellsu u ožujku.

U finalu će Ljubičić igrati protiv pobjednika susreta između domaćih igrača Gaela Monfilsa i Jo-Wilfrieda Tsonge.