NHL - Columbus pobijedio prvaka i doprvaka

Autor: dlug
NEW YORK, 26. listopada 2010. (Hina/Reuters) - Hokejaši Columbus Blue Jacketsa nastavljaju s odličnim igrama na otvaranju NHL lige. U susretu protiv Philadelphia Flyersa slavili su 2:1 ubilježivši četvrtu pobjedu u zadnjih pet susreta.

Golove za Columbus zabili su Kyle Wilson (12:19) i Derick Brassard (29:57), dok je Mathieu Garon sakupio 28 obrana. Strijelac za Flyerse bio je Ville Leino pet minuta prije kraja utakmice. Columbus je tako u svega tri dana upisao pobjede protiv aktualnog prvaka Chicaga, te doprvaka Philadelphije.

"Ovo je veliki uspjeh za našu mladu momčad i veliki korak naprijed u njihovom igračkom sazrijevanju," kazao je trener Blue Jacketsa Scott Arniel.

Preostale dvije utakmice razriješene su u dodatnom periodu. Los Angeles Kingsi su na gostovanju nakon kaznenih udaraca pobijedili Minnesotu Wild 3:2, dok su Montreal Canadiensi nakon produžetaka slavili protiv Phoenix Coyotesa 3:2. Pobjednički pogodak zabio je Andrej Kostitsin u drugoj minuti produžetka.