Hamilton Croatia - Toronto Croatia 2:0 u polufinalu kanadske lige

Autor: dhai
HAMILTON, 25. listopada 2010.(Hina) - U ogledu dva hrvatska kluba u polufinalu doigravanja kanadske profesionalne nogometne lige CSL, Hamilton Croatia u nedjelju je s rezultatom 2:0 svladala Toronto Croatiu, sedmostrukog prvaka Kanade.

Aidan O'Keefe, treći strijelac lige s 12 zgoditaka u sezoni, zabio je prvi gol u 27. minuti, a pobjedu je osigurao Andrew Leggett golom u 57. minuti utakmice u Hamiltonu, izvijestila je agencija Canadian Press.

Hamilton Croatia susrest će se s klubom Brantford Galaxy u finalu doigravanja CSL-a iduće nedjelje. Brantford je osigurao finale pobjedom od 5-3 nad klubom Portugal FC u drugom polufinalu odigranom u petak.

Tihomir Maletić iz Toronto Croatie bio je najbolji strijelac lige sa 17 zgoditaka u regularnom dijelu sezone.

Kanadska nogometna liga ima 13 klubova a igra se od svibnja do listopada, kada u doigravanje ulazi osam najbolje plasiranih klubova.

Hamilton Croatia u ovogodišnje je doigravanje ušla kao trećeplasirana a Toronto Croatia, posljednji puta prvak CSL-a 2007., s osmog mjesta u ligi.