Le Championnat: Lille - Marseille 1:3

Autor: dlug
LILLE, 24. listopada 2010. (Hina/Reuters) - U derbiju 10. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je na gostovanju pobijedio Lille 3:1. Golove za aktualnog francuskog prvaka postigli su Remy (53, 81) i Lucho (71), dok je pogodak za Lille postigao Cabaye u 26. minuti.

Lyon je na gostovanju kod 'fenjeraša' Arlesa odigrao 1:1 i tako još jednom razočarao svoje navijače. Nakon još jednog kiksa pozicija trenera Claudea Puela sve je sve upitnija i prema informacijama koje stižu iz kluba Puel bi idućeg tjedna mogao dobiti 'cipelu'. Do ove utakmice Arles je osvojio samo jedan bod. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Lyon i utakmicu je proveo na klupi.

PSG i Auxerre su odigrali 'ludu' utakmicu u kojoj su gosti nakon svega 10 minuta vodili 2:1, a u 24. minuti i 3:1. Na koncu je PSG uspio tek ublažiti poraz i priliku posve se približiti samo vrhu ljestvice.

U vodstvu je Rennesa sa 19 bodova, na drugom mjestu je Marseille s bodom manje, a treći je St Etienne također sa 18 bodova.

Lille - Marseille 1:3 (Cabaye 26 / Remy 53, 81, Lucho 71)

Arles - Lyon 1:1 (Djedje 36 / Briand 47)

PSG - Auxerre 2:3 (Nene 1, 68-11m / Mignot 4, Contout 10, Quercia 24)