Belgija: Pobjeda Anderlechta, poraz Club Bruggea

Autor: zmat
BRUXELLES, 24. listopada 2010. (Hina) - Suparnici Hajduka i Dinama u Europskoj ligi, Anderlecht i Club Brugge ostvarili su različit uspjeh u 12. kolu belgijskog nogometnog prvenstva. Anderlecht je kao domaćin svladao Westerlo sa 2-0 (1-0), dok je Club Brugge izgubio na gostovanju kod Lokerena sa 0-1 (0-1).

Anderlecht je do pobjede stigao golom Lukakua (32) i autogolom Mravca (78), a od 17. je minute igrao bez isključenog Polaka.

Anderlecht je igrao u sastavu: Proto - Gillet, Mazuch, Juhasz, Deschacht (Lecjaks, 73) - Biglia, Polak, Klještan, Suarez (Kanu, 69) - Boussoufa, Lukaku (Kabananga, 87).

Sljedeći suparnik Dinama, Club Brugge je izgubio od Lokerena golom Taravela (39), a momčad iz Bruggea je susret završila s desetoricom jer je u 83. minuti isključen Odjidja Ofoe.

Mladi hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je drugo poluvrijeme za Club Brugge, dok je naš bivši reprezentativac Ivan Leko igrao svih 90 minuta za Lokeren.

Club Brugge je igrao u sastavu: De Vlieger - Camozzato (Donk, 76), Hoefkens, Simaeys, Diaz - Geraerts, Odjidja Ofoe, Dirar (Perišić, 46), Vargas - Kouemaha, Dalmat (Lestienne, 69).

Dinamo će gostovati kod Club Bruggea 4. studenoga.

Nakon 12 kola Anderlecht je drugi sa 24 boda, pet manje od vodećeg Genka, dok je Club Brugge osmi sa 19 bodova.