Bundesliga: Mainz preuzeo vodstvo

Autor: dlug
BERLIN, 24. listopada 2010. (Hina/DPA) - U susretu 9. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen 1:0 i ponovo preuzeo vodstvo na ljestvici Bundeslige. Pogodak odluke postigao je Andreas Ivanschitz u 70. minuti.

Hrvatski nogometaš Domagoj Vida nije nastupio za Bayer.

U drugom susretu igranom u nedjelju Borussia Dortmund i Hoffenheim su odigrali bez pobjednika 1:1. Gosti su poveli golom Demba Ba u 9. minuti, a izjednačio je Antonio da Silva iz slobodnog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Domaćin je u 15. minuti imao jedanaesterac, no Tom Starke je obranio udarac Nuria Sahina. Borussijini veznjak je prvo zabio gol, no sudac Wolfgang Stark je poništio pogodak jer je jedan igrač ranije utrčao u kazneni prostor. U ponovljenom pokušaju Starke je sjajno reagirao. Josip Šimunić nije nastupio za goste.

Stuttgart je slavio protiv St.Paulia 2:0, a strijelci su bili Niedermeier (19) i Kuzmanović (79). Ovom pobjedom Stuttgart je pobjegao sa začelja i skočio je na 14. mjesto ljestvice.

Na ljestvici vodi Mainz sa 24 boda, Borussia Dortmund ima dva boda manje, a treći je Hanover sa 16 bodova. Slijede četiri kluba sa po 15 bodova Hoffenheim, Bayer Leverkusen, HSV i Freiburg. Na posljednjem mjestu je Koln sa pet bodova.